Volkswagen Golf IV – Korps landelijke politiediensten (Holandia)

Volkswagen Golf czwartej generacji to popularny samochód segmentu C, produkowany w latach 1997-2006 (w Brazylii do 2010). Kombi – wersja Variant – debiutowało w 1999. W tym samym roku z taśmy zjechał dziewiętnastomilionowy egzemplarz modelu Golf. Samochód był dostępny z silnikami benzynowymi o mocy od 75 do 241 KM oraz silnikami diesla o mocy od 68 do 150 KM. Wersja sedan Golfa czwartej generacji dała początek modelowi Bora (w Stanach Zjednoczonych była ona sprzedawana pod nazwą Jetta).

Korps landelijke politiediensten (Krajowy Korpus Policji, KLPD) to była holenderska formacja policyjna, która wraz z podległymi jej 25 korpusami regionalnymi tworzyła system policji w Holandii. KLPD istniała do 2013, kiedy to została przekształcona w Nationale Politie z podległymi jej dziesięcioma jednostkami regionalnymi. W Korps landelijke politiediensten służyło ok. 5000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Metro. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *