Renault Zoe – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Zoe to miejski samochód osobowy, produkowany od 2012. W 2019 model został poddany gruntownej restylizacji. Samochód oferowany jest wyłącznie jako pięciodrzwiowy hatchback. W zależności od daty produkcji, samochód mógł być wyposażony w jedną z elektrycznych jednostek napędowych o mocy od 77 do 135 KM. Skrzynia biegów jest automatyczna, a napęd przekazywany jest na przednie koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *