Citroën C15 – Service Départemental d’Incendie et de Secours de la Haute-Loire (Francja)

Citroën C15 to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 1984-2005. Model stanowił następcę modelu Visa. Auto występowało jako dwu- i trzydrzwiowy kombivan. C15 dostępne było z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 45 do 75 KM oraz silnikami diesla o mocy 60 i 65 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na przednią lub obie osie. Warto wspomnieć, że model ten był montowany także w Polsce – w latach 1995-2001 w zakładach ZSD Nysa. W sumie wyprodukowano 1 181 471 egzemplarzy tego samochodu. Następcą modelu C15 w gamie francuskiego producenta został model Berlingo.

Service Départemental d’incendie et de Secours de la Haute-Loire to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Haute-Loire (Górna Loara). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 43.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Solido. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *