Volkswagen Crafter – Służba Więzienna (Polska)

Volkswagen Crafter pierwszej generacji to rodzina dużych samochodów dostawczych i lekkich ciężarowych, produkowana w latach 2006-2016. Pojazd dostępny był w ponad 200 wersjach. Pojazd seryjnie wyposażony był m.in. w regulowany fotel kierowcy i kierownicę, uchwyty na butelki i kubki, elektryczne sterowanie szyb i elektryczne sterowanie lusterek, system ABS, ESP i ASR oraz centralny zamek sterowany pilotem. Auto dostępne było z manualną i automatyczną skrzynią biegów, wyłącznie z silnikami diesla o mocy od 85 do 164 KM.

Służba Więzienna (SW) jest umundurowaną i uzbrojoną formacją, realizującą wynikające z kodeksu karnego wykonawczego zadania w zakresie wykonywania kar pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania. SW odpowiada za zapewnienie w zakładach karnych i aresztach śledczych porządku i bezpieczeństwa. Centralnemu Zarządowi Służby Więziennej w Warszawie podlega 15 Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej, Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu (w randze Inspektoratu), Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach oraz Ośrodek Doskonalenia Kadr SW w Popowie. W polskiej Służbie Więziennej służy obecnie około 1900 funkcjonariuszy i około 100 pracowników cywilnych.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Premium ClassiXXs. Lista prac obejmowała wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz dołożenie belki świetlnej. Model nie posiada otwieranych elementów. Miniatura prezentuje pojazd służący w Okręgowym Inspektoracie SW w Opolu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Volkswagen Crafter – Służba Więzienna (Polska)

  1. SebastianStraz pisze:

    Ile kosztuje taki model?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *