Dodge Charger R/T – Ohio State Highway Patrol (USA)

Dodge Charger generacji LD to samochód sportowy klasy średniej-wyższej, produkowany od roku 2011 do chwili obecnej jako następca generacji LX. W 2015 samochód przeszedł facelifting. Samochód oferowany jest z silnikami benzynowymi V6 i V8 o mocy od 292 do 707 KM. Charger LD dostępny jest wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. Napęd przekazywany jest na tylną lub obie osie.

Ohio State Highway Patrol to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji drogowej i stanowej na terenie stanu Ohio. Formacja zwalcza przestępstwa drogowe i kryminalne na obszarze ponad 44 tysięcy mil kwadratowych. Obecnie liczy ona ok. 2400 pracowników. Główna jej siedziba znajduje się w mieście Columbus.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła przemalowanie modelu, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz pomalowanie felg i belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *