Dodge Charger R/T – Arizona Department of Public Safety (USA)

Dodge Charger generacji LD to samochód sportowy klasy średniej-wyższej, produkowany od roku 2011 do chwili obecnej jako następca generacji LX. W 2015 samochód przeszedł facelifting. Samochód oferowany jest z silnikami benzynowymi V6 i V8 o mocy od 292 do 707 KM. Charger LD dostępny jest wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. Napęd przekazywany jest na tylną lub obie osie.

Arizona Department of Public Safety (AZDPS) to organ amerykańskiej policji stanowej i drogowej (Highway Patrol Division), funkcjonujący na terenie stanu Arizona. Formacja zatrudnia obecnie ok. 2000 funkcjonariuszy, a jej główna siedziba znajduje się w mieście Phoenix.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła przemalowanie modelu, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz wymianę belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *