Ford Crown Victoria – Chamblee Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Chamblee Police Department to wydział policji funkcjonujący w niewielkim mieście Chamblee, położonym w stanie Georgia, w hrabstwie DeKalb. Szefem policji jest obecnie Kerry Thomas.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie felg, lusterek oraz elementów wnętrza, wymianę belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *