Chevrolet Tahoe III – Arkansas State Police (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Arkansas State Police (ASP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca funkcję policji stanowej w stanie Arkansas. Zajmuje się głównie wsparciem lokalnych wydziałów policji w walce z przestępczością kryminalną. W kompetencjach ASP nie mieszczą się zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego – tymi bowiem zajmuje się inna agencja, Arkansas Highway Police (AHP). Policja stanowa w Arkansas nie jest dużą formacją – obecnie liczy ona około 900 pracowników. Główna siedziba formacji znajduje się w Little Rock.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie belki świetlnej, felg, szyb i lusterek oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *