Peugeot Rifter – Police Municipale (Francja)

Peugeot Rifter to samochód osobowy klasy kompaktowej, produkowany od 2018. Model stanowi osobową odmianę Peugeota Partnera trzeciej generacji. Samochód oferowany jest jako trzy- oraz pięciodrzwiowy kombivan. Auto dostępne jest z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 110 do 131 KM, silnikami wysokoprężnymi o mocy od 55 do 136 KM oraz ze 136-konną jednostką elektryczną. Skrzynia biegów jest manualna, a napęd przekazywany jest na przednie koła.

Police Municipale to organ policji (straży) miejskiej, funkcjonującej we wszystkich miastach Francji za wyjątkiem Paryża. Obok Police Nationale i Gendarmerie, Police Municipale jest trzecią siłą policyjną w tym kraju, z liczbą około 18000 funkcjonariuszy. Police Municipale ma uprawnienia mniejsze niż pozostałe dwie formacje – podobnie jak polska straż miejska, najczęściej zajmuje się egzekwowaniem lokalnego prawa i przepisów. Funkcjonariusze tej formacji najczęściej nie noszą przy sobie broni palnej. Police Municipale podlega pod burmistrzów gmin, w których funkcjonuje.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *