GAZ-66 – Voyenizirirovannaya gornospasatel’naya chast’ (Rosja)

GAZ-66 to średniej wielkości samochód ciężarowy, produkowany w latach 1964-1999. Auto napędzane było benzynowym silnikiem typu V8 o pojemności 4,3 l i mocy 115 KM, który rozpędzał samochód do prędkości maksymalnej 90 km/h. Skrzynia biegów była manualna, czterobiegowa (3. i 4. bieg zsynchronizowane), wyposażona w reduktor. Napędzane były obie osie. GAZ-66 w wielu krajach na całym świecie ze względu na swoją niezawodność oraz możliwości terenowe zyskał status legendy. Wyprodukowano łącznie 965 941 sztuk.

Voyenizirirovannaya gornospasatel’naya chast’ (Военизированная горноспасательная часть, Paramilitarna jednostka ratownictwa górniczego) to rosyjska formacja podległa pod tamtejsze MSW, odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa oraz niesienie pomocy w zdarzeniach zaistniałych na terenie kopalń. Służba została powołana do życia w 2010 i obecnie dysponuje 14 oddziałami terenowymi na terenie kraju. Główna siedziba formacji znajduje się w Moskwie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez DeAgostini w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 79. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *