KAwZ-3976 – Politsiya Rossii (Rosja)

KAwZ-3976 to autobus miejski średniej wielkości, produkowany w kurgańskiej fabryce autobusów (Kurgansky Avtobusny Zavod) w latach 1992-2008. Pojazd bazuje na samochodzie ciężarowym GAZ-3307, z którego zaadaptowano wiele rozwiązań technicznych. Model ten w podstawowej wersji mieścił 21 pasażerów na miejscach siedzących oraz 8 na miejscach stojących. Autobus zasilany był benzynowym silnikiem typu V8 o mocy 125 KM. Prędkość maksymalna wynosiła 90 km/h. Skrzynia biegów była manualna, czterobiegowa, a napęd przenoszony był na tylną lub obie osie.

Politsiya Rossii (Полиция России) to policja cywilna Federacji Rosyjskiej. Służba została powołana do życia w 2011, zastępując Militsiyę. Obecnie w jej strukturach służy ok. 750000 funkcjonariuszy. Główna siedziba rosyjskiej policji znajduje się w Moskwie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Modimio w rosyjskiej serii modeli „Наши Автобусы” (Nasze Autobusy) jako wydanie specjalne nr. 3. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *