Ford Police Interceptor – Sakartvelos P’olitsia (Gruzja)

Ford Police Interceptor to model powstały na bazie Forda Taurusa szóstej generacji i zaprezentowany służbom policyjnym na początku 2012, po zakończeniu produkcji kultowego radiowozu Ford Crown Victoria Police Interceptor (CVPI). Jest to nowoczesny pojazd wyposażony w wiele udogodnień dla funkcjonariuszy, takich jak czujniki martwego pola czy kamerę cofania, ponadto można go było doposażać w indywidualnie zamówione podzespoły. Ford oferował w tym modelu trzy jednostki napędowe V6 – 3,5 l z napędem na przednie lub wszystkie koła, 3,6 l z napędem na wszystkie koła i 3,5 l EcoBoost z napędem na wszystkie koła. Produkcję Forda Taurusa szóstej generacji (w tym modelu Police Interceptor) zakończono 1.03.2019.

Sakartvelos P’olitsia (საქართველოს პოლიცია) to formacja policji cywilnej Gruzji. Podlega ona pod gruzińskie ministerstwo spraw wewnętrznych. W 2005 organizacja przeszła wymianę kadr – ówczesny prezydent Michaił Szaakaszwili zwolnił wszystkich funkcjonariuszy z zarzutem korupcji (ok. 30000 osób). Główna siedziba formacji znajduje się w stolicy kraju, Tbilisi.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła przemalowanie modelu, pomalowanie felg, lusterek i klamek oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *