Alfa Romeo 156 – Guardia di Finanza (Włochy)

Alfa Romeo 156 to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1996-2006. W 1998 auto zdobyło tytuł Europejskiego Samochodu Roku. W 2003 samochód przeszedł nieznaczny facelifting. Auto dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 120 do 250 KM i jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 105 do 175 KM. Samochód występował jako czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowe kombi. W gamie modelowej Alfy Romeo został zastąpiony przez model 159.

Guardia di Finanza jest jedną z trzech centralnych (obok Polizia di Stato i Arma dei Carabinieri) formacji policyjnych we Włoszech. Do zadań formacji należy zwalczanie wszelkich przestępstw finansowych, przemytu oraz nielegalnego obrotu narkotykami i środkami leczniczymi. Zajmuje się także ochroną wód terytorialnych Włoch. Obecnie w tej formacji służy ok. 69000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, włoskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *