Chevrolet Tahoe III – New York City Fire Department (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

New York City Fire Department (FDNY) to formacja zawodowej straży pożarnej, funkcjonująca na terenie wszystkich pięciu gmin Nowego Jorku. FDNY zapewnia mieszkańcom ochronę przeciwpożarową oraz pomoc w zakresie ratownictwa chemicznego, technicznego i biologicznego. New York City Fire Department to największa miejska straż pożarna w Stanach Zjednoczonych i druga co do wielkości na świecie po tokijskiej straży pożarnej. FDNY zatrudnia około 10 951 umundurowanych pracowników straży pożarnej, 4274 umundurowanych pracowników EMS i 2096 pracowników cywilnych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *