Škoda Fabia I Combi – Hasičský a záchranný zbor Slovenskej republiky (Słowacja)

Škoda Fabia pierwszej generacji to miejski samochód osobowy produkowany w latach 1999-2008. Nie wszystkie wersje wyposażeniowe produkowane były jednocześnie – hatchbacka produkowano w latach 1999-2006, kombi w latach 2000-2007, a sedana w latach 2001-2008. W Kenii oraz Ugandzie model sprzedawany był pod nazwą Octavia. Fabia pierwszej generacji była dostępna w bardzo wielu wersjach wyposażeniowych (w tym wersjach specjalnych) oraz z wieloma jednostkami napędowymi – tak benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. Samochód był – i nadal jest – bardzo popularny w całej Europie, zarówno jako auto prywatne, jak i służbowe. Fabię chętnie wykorzystują także służby ratownicze, takie jak policja czy straż pożarna. W Polsce model ten najczęściej można było spotkać w policji – zarówno jako radiowóz nieoznakowany, jak i oznakowany. Obecnie w kraju służy jeszcze kilkanaście takich radiowozów, ale w zdecydowanej większości zostały już wyparte przez nowsze modele.

Hasičský a záchranný zbor Slovenskej republiky (HaZZ) to formacja zawodowej straży pożarnej Republiki Słowacji. HaZZ dzieli się obecnie na osiem komend regionalnych (szczebel wojewódzki), pod które podlega 49 komend okręgowych (powiatowych), w skład których wchodzi 113 jednostek ratowniczo-gaśniczych. Formacja interweniuje około 35000 razy rocznie. Zatrudnia ona około 4400 pracowników.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Abrex. Lista prac objęła wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *