Fiat Multipla – Policja (Polska)

Fiat Multipla to samochód osobowy typu minivan klasy kompaktowej, produkowany w latach 1998-2010. Charakterystycznym elementem wersji przedliftingowej jest przód auta, który rozpoznać można po światłach drogowych umieszczonych pod przednią szybą. Ze względu na ten element do samochodu przylgnęła powszechna łatka brzydkiego, co spowodowało słabą sprzedaż modelu. We wnętrzu pojazdu umieszczono 6 przesuwnych foteli, umieszczonych w dwóch rzędach. W 2004 model przeszedł gruntowną modernizację i utracił swój charakterystyczny wygląd na rzecz bardziej konserwatywnego. Multipla oferowana była z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 95 do 100 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 105 do 120 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub półautomatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła. W gamie Fiata model Multipla zastąpił Fiat 500L.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Majorette. Lista prac objęła przemalowanie wnętrza i karoserii modelu, dołożenie relingu z belką świetlną oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model nie posiada otwieranych elementów. Miniatura prezentuje radiowóz służący w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *