Fiat Grande Punto – Policja (Polska)

Fiat Punto trzeciej generacji to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 2005-2018. Auto doczekało się trzech rozwinięć projektu – w latach 2005-2009 produkowano model Grande Punto, w latach 2009-2012 Punto Evo, a w latach 2012-2018 Punto 2012. Grande Punto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz trzydrzwiowy van. Samochód dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 65 do 120 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 75 do 130 KM. Oferowana była także 70-konna wersja zasilana gazem ziemnym. Skrzynia biegów była manualna lub półautomatyczna, a napęd przenoszony był na przednie koła.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła przemalowanie modelu, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz dołożenie belki świetlnej. Model nie posiada otwieranych elementów. Miniatura wzorowana jest na radiowozie, który pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie – oryginał był jednak w wersji pięciodrzwiowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *