Škoda Octavia Combi – Policja (Polska)

Škoda Octavia pierwszej generacji to samochód osobowy klasy kompakt, produkowany w latach 1996-2010. Pojazd był pierwszym modelem Škody zaprojektowanym w biurach konstrukcyjnych Volkswagena. Kombi zadebiutowało w 1997, a dwa lata później zyskało opcjonalny napęd na 4 koła. Octavia pierwszej generacji była niezwykle popularnym samochodem zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i firm oraz służb ratunkowych. W wielu krajach na całym świecie te samochody wykorzystywane były jako radiowozy – w polskiej policji było ich bardzo dużo, a charakterystyczne granatowe Škody na dobre zapisały się w krajobraz początku lat dwutysięcznych. Produkcję modelu zakończono w listopadzie 2010. W ciągu 14 lat wyprodukowano 1 442 126 egzemplarzy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:43, wyprodukowanej przez czeską firmę Kaden (obecnie część firmy KOVAP). Lista prac objęła przemalowanie nadwozia i wnętrza, pomalowanie atrapy chłodnicy oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii, belki świetlnej oraz tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi. Konwersja prezentuje radiowóz służący w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *