Kia Rio III – Straż Miejska m. st. Warszawy (Polska)

Kia Rio trzeciej generacji to samochód osobowy klasy subkompaktowej, produkowany w latach 2011-2017. W 2014 model przeszedł facelifting. Auto oferowane było jako trzy- oraz pięciodrzwiowy hatchback, a także jako czterodrzwiowy sedan. Model oferowany był z silnikami benzynowymi o mocy od 85 do 125 KM oraz z jednostkami diesla o mocy 75 i 90 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Straż Miejska m. st. Warszawy to działający na terenie Warszawy organ samorządowy, który ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja). Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Do momentu przybycia właściwych służb, zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia – albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem – przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia. Często współdziała z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych. Doprowadza osoby nietrzeźwe do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających zdrowiu albo życiu ich lub innych osób.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej w skali 1:34, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła przemalowanie nadwozia, pomalowanie szyberdachu oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii, tablic rejestracyjnych oraz belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *