Renault Kangoo II Z.E. – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Kangoo II Z.E. to całkowicie elektryczny samochód osobowo-dostawczy, bazujący na Renault Kangoo drugiej generacji. Auto wyposażone było w elektryczną jednostkę napędową o mocy 60 KM oraz akumulatory magazynujące 33 kWh energii, co pozwalało pojazdowi osiągać do 270 km na jednym ładowaniu. Pojazd rozwijał prędkość maksymalną 130 km/h. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *