Cadillac Escalade IV – Alaska State Troopers (USA)

Cadillac Escalade czwartej generacji to samochód osobowy typu SUV klasy wyższej, produkowany w latach 2014-2020. Auto oferowane było z czterodrzwiowym nadwoziem. Do napędu posłużyła jednostka benzynowa typu V8 o pojemności 6,2 l i mocy 420 KM. Model ten oferowany był wyłącznie z automatycznymi skrzyniami biegów, z napędem na przednie bądź wszystkie koła.

Alaska State Troopers (AST) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji stanowej na Alasce. AST zajmuje się zarówno sprawami kryminalnymi, jak i bezpieczeństwem ruchu drogowego. Formacja dysponuje oddziałem lotniczym oraz K-9 (psów policyjnych). Obecnie zatrudnia ona około 700 funkcjonariuszy. Główna siedziba Alaska State Troopers znajduje się w mieście Anchorage.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie karoserii, pomalowanie szyb, dołożenie belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *