Fiat Campagnola II – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat Campagnola drugiej generacji, znany również jako Nuova Campagnola, to lekki samochód terenowy produkowany w latach 1974-1987. Samochód dostępny był z benzynowym silnikiem o mocy 80 KM oraz dwoma jednostkami wysokoprężnymi o mocy 60 i 72 KM. Od 1975 Campagnole były dostarczane do wszystkich włoskich sił zbrojnych, jako wersje ze zwykłym oraz przedłużonym nadwoziem oraz z miękkim i twardym dachem. Ciekawostką jest fakt, iż w papamobile na bazie Fiata Campagnola papież Jan Paweł II padł ofiarą zamachu.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę DeAgostini. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, włoskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *