Toyota Corolla XII – Straż Miejska w Radomiu (Polska)

Toyota Corolla dwunastej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany od 2018. Auto oferowane jest jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe hatchback i kombi. Samochód dostępny jest z benzynowymi silnikami o mocy od 116 do 170 KM oraz z jednostkami hybrydowymi o mocy 142 i 190 KM. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany jest na przednią oś.

Straż Miejska w Radomiu to działający na terenie miasta Radom organ samorządowy, który ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja). Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Do momentu przybycia właściwych służb, zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia – albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem – przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Cai Po. Lista prac objęła przemalowanie nadwozia, pomalowanie szyberdachu oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii, belki świetlnej oraz tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *