Land Rover Defender – Policja (Polska)

Land Rover Defender to samochód terenowy produkowany w latach od 1983 do 2016 oraz ponownie od 2019. Samochód zastąpił modele Series. Przez lata produkcji auto przeszło wiele modernizacji konstrukcyjnych, jednak pod względem stylistycznym nie zmieniło się prawie wcale, zachowując również wiele cech wspólnych z modelami Series – dopiero najnowsza generacja Defendera dość znacznie różni się od poprzednich modeli. Defender oferowany był jako trzy- i pięciodrzwiowy samochód terenowy oraz dwu-, trzy- oraz czterodrzwiowy pickup. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przenoszony był na wszystkie koła.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła pomalowanie szyb i elementów nadwozia oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii, tablic rejestracyjnych oraz belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi. Miniatura wzorowana jest na radiowozie służącym w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu, choć oryginalny pojazd jest w wersji pięciodrzwiowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *