Fiat 1300 – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat 1300 (Milletrecento) to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1961-1967 (w Jugosławii do 1979). Równolegle produkowany był model 1500 (Millecinquecento) z mocniejszą jednostką napędową. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi oraz dwudrzwiowe coupe-cabrio. Do napędu wykorzystano benzynową jednostkę napędową o mocy 60 KM (75 w modelu 1500). Skrzynia biegów była manualna, natomiast napęd przekazywany był na tylne koła.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Hachette. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *