Škoda Octavia III – Police Fédérale (Belgia)

Škoda Octavia trzeciej generacji to produkowany w latach 2013-2019 samochód klasy kompakt. Był jednym z najpopularniejszych samochodów tego segmentu nie tylko w Czechach, ale również krajach takich jak Polska, Słowacja czy Niemcy. Samochód przeszedł w 2016 facelifting polegający m.in. na zmianie pasa przedniego wraz z reflektorami. Od 2019 jest produkowana czwarta generacja modelu Octavia.

Police Fédérale (hol. Federale Politie) to krajowa służba policyjna Królestwa Belgii. Formacja ta liczy około 12300 funkcjonariuszy pracujących w kilku departamentach, takich jak policja drogowa, kryminalna czy ochrony kolei. Police Fédérale dysponuje także jednostką lotniczą, grupą psów policyjnych oraz specjalną grupą operacyjną. Formacja jest członkiem Europolu i INTERPOL-u.

Prezentowany model to konwersja miniatury wersji cywilnej w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Abrex. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, belgijskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *