Berliet TBO – Service Départemental d’Incendie et de Secours des Yvelines (Francja)

Berliet TBO to duży samochód ciężarowy, produkowany w latach 1956-1973. Jest to model bliźniaczy do Berlieta GBO, jednak w odróżnieniu od niego nie stanowi konstrukcji sztywnej ciężarówki, a ciągnik siodłowy do zabudowy lub zastosowania z naczepami.

Service Départemental d’Incendie et de Secours des Yvelines to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Yvelines. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 78.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 30. Model jest wyposażony w obrotowy dźwig strażacki. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *