Škoda Fabia II – Městská policie Ostrava (Czechy)

Škoda Fabia drugiej generacji to miejski samochód osobowy, produkowany w latach 2006-2014. W 2010 model przeszedł facelifting. Auto oferowane było jako pięciodrzwiowy hatchback oraz pięciodrzwiowe kombi. Model dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 60 do 180 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 75 do 105 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Městská policie Ostrava to lokalna formacja policji (straży) miejskiej, funkcjonująca na terenie Ostrawy – trzeciego pod względem liczby ludności miasta Republiki Czeskiej. Została powołana do życia w 1992 z liczbą 80 funkcjonariuszy, która rozrosła się do 680 strażników obecnie. Oprócz wsparcia PČR w codziennych obowiązkach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, formacja ta opiekuje się lokalnym schroniskiem dla zwierząt.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *