Volkswagen Caddy III – Straż Miejska w Pruszkowie (Polska)

Volkswagen Caddy trzeciej generacji to samochód osobowo-dostawczy, produkowany w latach 2003-2020. W 2010 oraz 2015 model poddano liftingom. Auto oferowane było jako trzy- i czterodrzwiowy kombivan oraz cztero- i pięciodrzwiowy furgon. Model dostępny był z silnikami benzynowymi o mocy od 75 do 104 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 69 do 150 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub półautomatyczna, natomiast napęd przekazywany był na przednią lub obie osie.

Straż Miejska w Pruszkowie to działający na terenie miasta Pruszków organ samorządowy, który ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja). Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Do momentu przybycia właściwych służb, zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia – albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem – przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Minichamps. Lista prac objęła wykonanie i nałożenie kalkomanii, belki świetlnej oraz tablic rejestracyjnych. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *