Peugeot 203 Familiale – Gendarmerie Nationale (Francja)

Peugeot 203 to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1948-1960. W 1952 model poddany został nieznacznemu liftingowi. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan (Berline), pięciodrzwiowe kombi (Familiale), dwu- i czterodrzwiowy kabriolet oraz dwudrzwiowe coupe. Samochód napędzany był benzynowym silnikiem o mocy 45 KM. Skrzynia biegów była manualna, czterostopniowa, natomiast napęd przekazywany był na tylne koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model wyposażony jest w charakterystyczną, biczową antenę do transmisji NVIS (pozahoryzontalnej łączności zasięgu ok. 300 km). Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *