Škoda Praktik – Městská policie hlavního města Prahy (Czechy)

Škoda Praktik to samochód osobowo-dostawczy z pięciodrzwiowym nadwioziem typu furgon, produkowany w latach 2007-2015 jako odmiana modelu Roomster. Podobnie jak podstawowy model, w 2010 Praktik poddany został modernizacji. Auto oferowane było z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 63 do 103 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 74 do 103 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przenoszony był na przednie koła.

Městská policie hlavního města Prahy to lokalna formacja policji (straży) miejskiej, funkcjonująca na terenie Pragi – stolicy i największego pod względem liczby ludności miasta Republiki Czeskiej. Została powołana do życia w 1992.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *