Chevrolet Avalanche I – South Carolina Highway Patrol (USA)

Chevrolet Avalanche pierwszej generacji to samochód osobowy produkowany w latach 2001-2006. W 2002 model poddany został restylizacji. Auto oferowane było wyłącznie z czterodrzwiowym nadwoziem typu pickup, jako bardziej rodzinna i komfortowa alternatywa dla modelu Silverado, a zarazem przystępniejsza cenowo odmiana bliźniaczego Cadillaka Escalade. Samochód dostępny był z dwoma benzynowymi jednostkami napędowymi typu V8, o mocy 285 i 340 KM. Skrzynia biegów była czterobiegowa, automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na wszystkie koła.

South Carolina Highway Patrol (SCHP) to amerykańska formacja policyjna, działająca na terenie stanu Karolina Południowa. Głównym jej zadaniem jest egzekwowanie przepisów ruchu drogowego, jednak funkcjonariusze SCHP posiadają szereg uprawnień pozwalający im na działanie także na innych gruntach prawa. Główna siedziba tej liczącej obecnie ok. 1100 funkcjonariuszy formacji mieści się w Blythewood.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła dołożenie belki świetlnej oraz nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. W tym modelu użyłem kalkomanii i tablic pochodzących z USA, które podarował mi mój kolega z Klubu Kolekcjonerów Policyjnych – Grzegorz, który prowadzi stronę Gregory – Kolekcja. Bardzo dziękuję 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *