Ford Falcon VI – New South Wales Police Force (Australia)

Ford Falcon szóstej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1998-2002. W 2000 model został poddany dużej modernizacji. Auto oferowane było jako pięciodrzwiowe kombi oraz czterodrzwiowy sedan. Do napędu użyto benzynowych jednostek o mocy od 211 do 300 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na tylne koła.

New South Wales Police Force (NSW Police) jest podstawowym organem ścigania w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. Główna siedziba formacji mieści się w mieście Parramatta. W NSW Police służy około 20000 funkcjonariuszy, rozlokowanych w 432 jednostkach na terenie stanu. Formacja dysponuje oddziałem wodnym, konnym oraz lotniczym. Obecne barwy formacji, widoczne na radiowozach, to biel i błękit oraz charakterystyczna szachownica w tych kolorach. Na umundurowaniu jest ona widoczna na czapce funkcjonariuszy. Mundur policjantów z NSW Police Force jest granatowo-niebieski.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Dinkum Classics. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *