Volvo PV445 Duett – Polismyndigheten (Szwecja)

Volvo PV445 Duett to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1953-1969. Auto oferowano w trzech rodzajach nadwozia – jako kombi, furgon oraz kabriolet. Samochód napędzał benzynowy silnik o mocy 75 KM. Skrzynia biegów była manualna, czterobiegowa. Następcą PV445 Duett w gamie Volvo został model 145 Express.

Polismyndigheten (Urząd policji) to centralny organ policji w Szwecji, odpowiedzialny za egzekwowanie prawa, ogólnego porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie kraju. Szwedzka policja zajmuje się zapobieganiem i wykrywaniem przestępczości, ochroną bezpieczeństwa publicznego, ochroną bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innymi zadaniami zgodnie z przepisami szczególnymi, np. wydawaniem wyciągów z rejestru karnego, wydawaniem zezwoleń na przeprowadzanie imprez masowych itp. W Szwecji policja zajmuje się również wydawaniem paszportów i dowodów osobistych. Formacja liczy około 30000 funkcjonariuszy, z czego około 40% to kobiety.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli „Police Cars„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *