Volkswagen 411 Variant – Freiwillige Feuerwehr Offenburg (Niemcy)

Volkswagen 411 to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1968-1972. Auto oferowane było jako dwu- i trzydrzwiowy fastback oraz czterodrzwiowe kombi (Variant). Do napędu posłużyły benzynowe silniki o mocy 69 i 81 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na tylną oś. Po zakończeniu produkcji modelu 411 jeszcze przez dwa lata wytwarzano jego zmodernizowaną wersję – Volkswagena 412, który razem z poprzednikiem tworzą gamę modelową Volkswagen Typ 4.

Freiwillige Feuerwehr Offenburg to formacja niemieckiej ochotniczej straży pożarnej, działająca na terenie miasta Offenburg, leżącego w Badenii-Wirtembergii, w powiecie Ortenaukreis.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę  Minichamps. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *