Ford Focus Mk I – Hertfordshire Constabulary (Wielka Brytania)

Ford Focus pierwszej generacji to samochód osobowy klasy kompakt, produkowany w latach 1998-2004 (do 2007 w Rosji, do 2008 w Argentynie). W 2001 model poddany został liftingowi. Auto oferowane było jako trzy- oraz pięciodrzwiowy hatchback, czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi. Do napędu posłużyły benzynowe jednostki o mocy od 75 do 215 KM oraz silniki wysokoprężne o mocy od 75 do 115 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na przednie koła.

Hertfordshire Constabulary to brytyjska formacja policyjna, pełniąca funkcję policji terytorialnej na obszarze hrabstwa ceremonialnego Hertfordshire. Liczy ona obecnie około 2000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Minichamps. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *