Kia Optima III – Tsagdaagiin Erönkhii Gazar (Mongolia)

Kia Optima trzeciej generacji to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 2010-2015. W 2013 auto poddane zostało gruntownemu liftingowi. Model dostępny był wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan. Auto oferowano z benzynowymi silnikami o mocy od 163 do 278 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 125 do 203 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na koła przednie.

Tsagdaagiin Erönkhii Gazar jest formacją policji cywilnej Mongolii, podległą pod tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych. W obecnej formie funkcjonuje od 1993, jednak początki policji w Mongolii sięgają roku 1866. Formacja wykonuje typowe zadania policji cywilnej, takie jak prowadzenie dochodzeń kryminalnych, zapewnianie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kształcenie przyszłych funkcjonariuszy. Główna siedziba mongolskiej policji mieści się w Ułan Bator, stolicy republiki.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła przemalowanie nadwozia, dołożenie belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *