Porsche 911 targa – Rijkspolitie (Holandia)

Porsche 911 pierwszej generacji to sportowy samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1964-1974. Auto było oferowane z dwudrzwiowym nadwoziem, jako coupe, kabriolet lub targa. Do napędu posłużyły sześciocylindrowe, benzynowe jednostki typu bokser o mocy od 130 do 300 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub półautomatyczna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Rijkspolitie (królewska policja narodowa) była formacją policyjną w Holandii, istniejącą w latach 1945-1993. Formacja była podzielona najpierw na 23, a potem na 17 oddziałów regionalnych, z których większość posiadała własne oddziały specjalistyczne – ruchu drogowego, policji kryminalnej itp. Ponadto istniały także ogólnokrajowe wydziały specjalne, takie jak wydział lotniczy, wodny oraz ogólnokrajowy wydział ruchu drogowego. W 1993 formacja została zniesiona i zastąpiona przez Korps landelijke politiediensten.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Minichamps. Edycja miniatury jest limitowana do 1008 egzemplarzy. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *