Mercedes-Benz Vito I – Policja (Polska)

Mercedes-Benz Vito pierwszej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W638, to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 1996-2003. Osobowa wersja sprzedawana była jako klasa V. Auto oferowane było z silnikami benzynowymi o mocy od 129 do 174 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 79 do 122 KM. Skrzynia biegów była czterobiegowa, automatyczna, natomiast napęd przenoszony był na przednią bądź tylną oś. W 1999 samochód przeszedł nieznaczny facelifting. W 2003 samochód został zastąpiony drugą generacją Vito.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła przemalowanie nadwozia, pomalowanie szyb, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz dołożenie belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi. Konwersja wzorowana jest na radiowozie służącym niegdyś w Plutonie Konnym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *