Alfa Romeo Alfetta – Polizia di Stato (Włochy)

Alfa Romeo Alfetta to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1972-1985. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan oraz dwudrzwiowe coupe. W 1981 i 1983 został przeprowadzony facelifting modelu. Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 108 do 233 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 82 do 95 KM. Skrzynia biegów mogła być automatyczna lub manualna, a napęd przenoszony był na tylne koła.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Progetto K. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *