Renault Sport R.S. 01 Police Interceptor – Police Nationale (Francja)

Renault Sport R.S. 01 to sportowy samochód osobowy, produkowany od 2014. Początkowo pojazd miał służyć jedynie do wyścigów w kategorii Renault Sport Trophy (wyścigi jednej marki), jednak następnie został homologowany do klasy GT3. Pojazd posiada dwudrzwiowe nadwozie typu coupe i w zależności od klasy wyścigowej konkretnego egzemplarza, napędzany jest benzynowym motorem o mocy 507 (GT3) lub 600 (Renault Sport Trophy) KM. Silnik sprzężony jest z sekwencyjną, siedmiobiegową skrzynią biegów. Na początku 2016 roku Renault stworzyło koncepcyjną wersję R.S. 01 Police Interceptor z pełnym policyjnym malowaniem, neonowymi zielonymi paskami i policyjnymi światłami stroboskopowymi. W tym samym roku Renault opublikowało wideo z policyjnym R.S. 01 w akcji z weteranem wyścigów WRC Jeanem Ragnottim za kierownicą, ścigającym pędzący motocykl po autostradzie przed aresztowaniem kierowcy.

Police Nationale jest jedną z trzech formacji policyjnych funkcjonujących we Francji. W odróżnieniu od Police Municipale podlegającej pod burmistrzów gmin oraz Gendarmerie Nationale będącej częścią francuskich sił zbrojnych, Police Nationale podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej. Police Nationale działa głównie w dużych miastach kraju. Ponad 80% jej struktur stanowi służba patrolowa (Direction centrale de la sécurité publique, departament bezpieczeństwa publicznego). Funkcjonariusze tej formacji zajmują się ponadto m.in. prowadzeniem dochodzeń kryminalnych, kontrolą ruchu drogowego, kontrolą tożsamości osób, walką z terroryzmem, walką z przestępczością zorganizowaną oraz ochroną ważnych osób w państwie. Police Nationale liczy około 146000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w kolekcji Bburago Race. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *