Volkswagen New Beetle – Korps landelijke politiediensten (Holandia)

Volkswagen New Beetle to samochód osobowy klasy kompakt produkowany w latach 1997-2011. Auto swoją stylistyką nawiązywało do legendarnego, starego Garbusa. W 2005 roku auto poddano lekkiemu faceliftingowi. W 1999 roku samochód zdobył tytuł North American Car of the Year. New Beetle dostępny był w dwóch wersjach nadwoziowych – jako dwudrzwiowe coupé lub kabriolet. Auto dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 75 do 225 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 90 do 105 KM. W 2011 zaprezentowano jego następcę – model Beetle.

Korps landelijke politiediensten (Krajowy Korpus Policji, KLPD) to była holenderska formacja policyjna, która wraz z podległymi jej 25 korpusami regionalnymi tworzyła system policji w Holandii. KLPD istniała do 2013, kiedy to została przekształcona w Nationale Politie z podległymi jej dziesięcioma jednostkami regionalnymi. W Korps landelijke politiediensten służyło ok. 5000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *