Ford Transit V – British Transport Police (Wielka Brytania)

Ford Transit piątej generacji to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 2000-2013. W 2001 samochód zdobył tytuł Van of the Year, a w 2006 przeszedł gruntowną modernizację. Wersja przedliftowa dostępna była z silnikami diesla o mocy od 70 do 144 KM. Transita produkowano w kilkudziesięciu wersjach nadwoziowych, z napędem przednim, tylnym bądź na obie osie.

British Transport Police to brytyjska formacja policyjna, zajmująca się zapewnieniem bezpieczeństwa na terenach kolejowych oraz ochroną tych terenów w Anglii, Walii oraz Szkocji. Zabezpiecza ona ponad 10000 mil torów oraz ponad 3000 budynków infrastruktury kolejowej. Formacja powstała w 1949 i obecnie zatrudnia około 3400 funkcjonariuszy. Główna siedziba brytyjskiej policji transportowej znajduje się w Londynie. Odpowiednikiem British Transport Police w Polsce jest Straż Ochrony Kolei.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *