Ford Sierra – Hampshire Constabulary (Wielka Brytania)

Ford Sierra to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1982-1994. W 1987, 1990 i 1991 model przechodził restylizacje. Model oferowany był jako trzy- i pięciodrzwiowy liftback, czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi. Na bazie Sierry produkowano również odmianę sportową (Ford Sierra RS Cosworth). Auto oferowane było z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 61 do 220 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 68 do 75 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną lub obie osie. Następcą Sierry w gamie modelowej Forda został model Mondeo.

Hampshire Constabulary to brytyjska formacja policyjna, pełniąca funkcję policji terytorialnej na terenie hrabstw ceremonialnych Hampshire i Wight. Formacja liczy obecnie około 3500 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli Police Cars. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *