Audi 100 C3 – Militsiya (ZSRR)

Audi 100 C3 (trzeciej generacji), nazywane potocznie „cygarem”, to samochód osobowy klasy średniej – wyższej, produkowany w latach 1982-1991. W 1988 model został poddany liftingowi. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi. Do napędu posłużyły benzynowe jednostki napędowe o mocy od 75 do 165 KM oraz silniki diesla o mocy od 70 do 120 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią lub obie osie.

Militsiya (milicja) była formacją działającą w ZSRR, republikach radzieckich oraz następnie w Rosji od 1917 do 2011, kiedy to została przekształcona w policję (Politsiya). Zasadniczo milicja podzielona była na wydział bezpieczeństwa publicznego i wydział kryminalny, ale istniały w niej także wydziały specjalistyczne, takie jak służba ruchu drogowego (STSI, wcześniej GAI i ORUD) czy służba specjalna (OMSN i OMON). W Kazaniu i Moskwie istniały ponadto wydziały zajmujące się ekologią i ochroną środowiska.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę NEO Scale Models. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *