Škoda Favorit – Vojenská policie České republiky (Czechy)

Škoda Favorit to miejski samochód osobowy produkowany w Czechosłowacji i Czechach w latach 1987-1995. To popularne auto było następcą Škody typu 742 . Favoritka była dostępna tylko jako pięciodrzwiowy hatchback, ale auto to produkowano to również w innych wersjach nadwoziowych pod innymi nazwami – jako pięciodrzwiowe kombi Forman, pięciodrzwiowego kombivana Forman Plus oraz dwudrzwiowego pickupa Pick-up. Samochód zasilany był czterocylindrowymi silnikami benzynowymi o mocy od 54 do 68 KM. W 1994 zaprezentowano jego następcę – model Felicia, a rok później zaprzestano jego produkcji. Wyprodukowano 783167 egzemplarzy.

Vojenská policie České republiky to formacja policji (żandarmerii) wojskowej, funkcjonująca na terenie Republiki Czeskiej i będąca częścią sił zbrojnych tego kraju. Została powołana do życia w 1991. Vojenská policie realizuje typowe zadania żandarmerii wojskowej, polegające na zapewnianiu dyscypliny i porządku w obiektach wojskowych oraz wśród żołnierzy. Ponadto sprawuje nadzór nad bezpieczeństwem eksploatacji pojazdów sił zbrojnych oraz bezpieczeństwem eksploatacji innych środków transportu w obiektach wojskowych, kieruje ruchem pojazdów sił zbrojnych na drogach, sprawuje nadzór nad szkoleniem i doskonaleniem kompetencji zawodowych kierowców pojazdów sił zbrojnych prowadzi ewidencję pojazdów sił zbrojnych oraz zatwierdza kompetencje techniczne pojazdów wojskowych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *