Ford Focus Mk II – Policie České republiky (Czechy)

Ford Focus drugiej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 2004-2011. W 2007 samochód przeszedł facelifting. Auto oferowane było z silnikami benzynowymi o mocy od 80 do 350 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 90 do 136 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na przednią oś. Samochód produkowany był jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi oraz dwudrzwiowe coupe-cabrio.

Policie České republiky (PČR) jest formacją policyjną powołaną do wykrywania i profilaktyki przestępstw oraz służąca ochronie bezpieczeństwa publicznego na terenie Republiki Czeskiej. PČR podlega pod czeskie MSW, a jego główna siedziba znajduje się w Pradze, w której można również zwiedzać podległe pod PČR muzeum tej formacji (Muzeum Policie ČR). Czeska policja liczy około 41000 funkcjonariuszy, z czego ok. 3,500 pracuje w policji drogowej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli Emergency Force. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *