Mercedes-Benz 190E – Rijkspolitie (Holandia)

Mercedes-Benz 190 (nazwa kodowa W201) to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1982-1993. Był to pierwszy samochód Mercedesa w tej klasie. Model oferowany był jako czterodrzwiowy sedan. Samochód dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 90 do 235 KM oraz jednostkami diesla o mocy od 72 do 126 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na tylną oś.

Rijkspolitie (królewska policja narodowa) była formacją policyjną w Holandii, istniejącą w latach 1945-1993. Formacja była podzielona najpierw na 23, a potem na 17 oddziałów regionalnych, z których większość posiadała własne oddziały specjalistyczne – ruchu drogowego, policji kryminalnej itp. Ponadto istniały także ogólnokrajowe wydziały specjalne, takie jak wydział lotniczy, wodny oraz ogólnokrajowy wydział ruchu drogowego. W 1993 formacja została zniesiona i zastąpiona przez Korps landelijke politiediensten.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Minichamps. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. Edycja miniatury limitowana jest do 1000 egzemplarzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *