BMW X5/Binz – Service d’Aide Médicale Urgente (Luksemburg)

BMW X5 drugiej generacji, oznaczonej przez producenta kodem E70, to samochód osobowy klasy średniej wyższej, produkowany w latach 2006-2013. W 2010 auto poddane zostało liftingowi. Samochód oferowany był jako pięciodrzwiowy SUV. Do napędu posłużyły benzynowe jednostki napędowe o mocy od 272 do 555 KM oraz silniki wysokoprężne o mocy od 235 do 306 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na obie osie.

Binz International to niemiecka spółka, zajmująca się zabudowami pojazdów specjalnych. W jej ofercie znajdują się karosacje samochodów ratowniczych, karawanów, pomocy drogowej itp.

Service d’Aide Médicale Urgente (SAMU) to luksemburskie pogotowie ratunkowe. Oddziały SAMU znajdują się w Esch-sur-Alzette, Ettelbrück, Luksemburgu, Hesperange i Findel. Samochody SAMU są wyposażone w sprzęt medyczny niezbędny do leczenia prawie wszystkich nagłych przypadków medycznych. Luksemburskie pogotowie ratunkowe dysponuje ponadto dwoma śmigłowcami ratowniczymi. Służba interweniuje średnio 20 razy dziennie, czyli około 8400 razy w roku.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *