Land Rover Defender – Royal Parks Constabulary (Wielka Brytania)

Land Rover Defender to samochód terenowy produkowany w latach od 1983 do 2016 oraz ponownie od 2019. Samochód zastąpił modele Series. Przez lata produkcji auto przeszło wiele modernizacji konstrukcyjnych, jednak pod względem stylistycznym nie zmieniło się prawie wcale, zachowując również wiele cech wspólnych z modelami Series – dopiero najnowsza generacja Defendera dość znacznie różni się od poprzednich modeli. Defender oferowany był jako trzy- i pięciodrzwiowy samochód terenowy oraz dwu-, trzy- oraz czterodrzwiowy pickup. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przenoszony był na wszystkie koła.

Royal Parks Constabulary (RPC) to była brytyjska formacja policyjna, działająca na terenie Royal Parks w Londynie oraz szereg innych miejsc w Greater London w Anglii i Edynburgu w Szkocji . W przeciwieństwie do większości innych sił policyjnych działających w Anglii i Walii , Royal Parks Constabulary nie podlegała Ministerstwu Spraw Wewnętrznych , lecz Departamentowi Kultury, Mediów i Sportu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Vanguards. W zestawie z modelem jest również przyczepa do przewozu koni służbowych. Model nie posiada otwieranych elementów, przyczepa jest otwierana. Do miniatur dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *